Kendra Mihell

Principal

[email protected]

Heather Dubeau

Vice-Principal

[email protected]

Dana Rancourt

Administrative Assistant

[email protected]

Regular Program Teachers

Laura Heimpel

JK/SK

[email protected]

Erin Bourcier

Early Childhood Educator

Shawnna Smith

JK/SK

[email protected]

Rhea Bulloch

Grade 1

[email protected]

Sarah Lachance

Grade 2

[email protected]

Gloria Lacasse

Grade 3

[email protected]

Kelsey Leclair

Grade 3/4

[email protected]

Jason Morrow

Grade 4/5

[email protected]

Jennifer Tilston

Grade 5/6

[email protected]

Edith Presseau

Grade 6/7

[email protected]

Christine Hodgins

Grade 7/8

[email protected]

Paula Varey

Grade 8

[email protected]

Additional Teachers

Tyler Farquharson

Music/Prep Teacher

[email protected]

Tessa McCormick

Ojibwe Language Teacher

[email protected]

Tara Mokohonuk

Core French Teacher

[email protected]

Whitney Gray

Student Success Teacher/Prep

[email protected]

Special Education Staff

Lorraine Noel-McVey

Special Ed. Resource Teacher

[email protected]

Russell Smith

Special Ed. Resource Teacher

[email protected]

Robin Spry

Special Ed. Resource Teacher

[email protected]

Sherry Prior

ISP Classroom Teacher

[email protected]

Jody Grexton

ISP Classroom Teacher

[email protected]

Tammy McColeman

Educational Assistant - ISP

Sherry Hunt

Educational Assistant - ISP

Tracy McLeod

Educational Assistant - ISP

Sherry Thirkill

Educational Assistant - ISP

Cathy McCutcheon

Educational Assistant - Primary

Christa Mullen

Educational Assistant - Junior/Intermediate

Linda Cecutti

Itinerant Teacher of the Deaf and Hard of Hearing

[email protected]

Leslee Salo

ABA Itinerant Teacher

Additional Support Staff

Lise Plourde

Library Clerk

Hazel Fox-Recollet

Aboriginal Support Worker

Emily Weber

Attendance Cousellor

Lunch Supervision

Linda Houle

Lunch Supervisor

Shari Duval

Lunch Supervisor

Maintenance

Rocky Lacasse

Custodian

Nicholas Forest

Cleaner

Apryl Murray

Cleaner

Krissie Vanier

Cleaner